⏰ Jen dnes extra slevy na vše! Slevový kód: VYPRODEJ

Vypnutím této funkce na iPhone 14 Pro můžete ušetřit až 20% baterie za den

jak prodlouzit vydrz baterie na iphone

Víte jak funguje nová funkce iPhone 14 Pro a 14 Pro Max Always-on Display (AOD)? Vypnutí této funkce u iPhone 14 Pro nebo 14 Pro Max může ušetřit až 20% baterie denně.

iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max jsou prvními iPhone, které nabízejí Always-On Display (AOD) po dlouhých letech, kdy tuto funkci nabízely Android telefony. Ale jak moc tato funkce ovlivňuje výdrž baterie u iPhone? Ovlivňuje to vůbec? No, odpověď je složitější, než byste si mohli myslet. Výdrž baterie iPhone 14 Pro umožňuje uživatelům, aby byl displej zapnutý i v případě, že telefon nevyužívají, což samozřejmě spotřebovává více energie než v případě, že by byl vypnutý.

YouTuber PhoneBuff se pokusil zjistit, jak moc AOD ovlivňuje výdrž baterie. Vyšlo najevo, že po 24 hodinách nečinnosti nespotřeboval iPhone 14 Pro s vypnutým AOD žádnou baterii. Po 24 hodinách zůstala baterie na 100%, což je velmi impozantní. Se zapnutým AOD a tapetou se baterie vybila na 80%, což může někoho překvapit, ale bez tapety skončil iPhone 14 Pro po testu s 84% baterie. To znamená, že každý, kdo chce získat co nejlepší výdrž baterie ze svého iPhone 14 Pro, by měl vypnout funkci AOD.

Pokud ale musíte mít AOD zapnuté a hodiny a widgety viditelné na uzamčené obrazovce, vypnutí tapety je také zaručenou cestou k úspěchu, jak zvýšit výdrž vaší baterie na iPhone 14 Pro a 14 Pro Max. Samozřejmě, v reálném používání jsou tyto čísla stále zanedbatelná. Používání telefonu mnohem více ovlivní výdrž baterie než AOD. A ať už je AOD zapnuté nebo vypnuté, nelze popřít, že iPhone řady 14 Pro je nejlepší iPhone, který můžete aktuálně na trhu pořídit.

Jak vypnout funkci Always-On displeje (trvale zapnutý displej) nebo zobrazení tapety při Always-On displeji:

IMG_6397IMG_6395IMG_6396