Z technických důvodů se mohou některé zásilky opozdit o 1-2 pracovní dny. Děkujeme za pochopení.

Jak zakázat ovládací centrum na uzamčené obrazovce iPhone

V systému iOS lze pomocí ovládacího centra rychle fotografovat, zapisovat si poznámky, zapnout světla, ovládat Apple TV a mnoho dalšího. Je to užitečné a pohodlné, protože pro jeho použití nemusíte odemykat váš iPhone nebo iPad.

S tímto pohodlím však přichází potenciální bezpečnostní problém. Používáte-li například k vytváření rychlých poznámek Control Center, možná nebudete chtít, aby se k nim kdokoli mohl dostat pouhým zvednutím zařízení a přejetím prstem po obrazovce Zamknout.

Pokud se obáváte takové možnosti, nebuďte. Naštěstí existuje v systému iOS 13 a novějších možnost, která vám umožní zakázat přístup k ovládacímu centru z obrazovky zámku, je to v nastavení vašeho zařízení skryto.

 

Zde je návod, jak na to:

1. Spusťte aplikaci Nastavení na ‌iPhone‌ nebo ‌iPad‌.
2. Klepněte na Face ID (nebo Touch ID) a Passcode.
3. Pokud se zobrazí výzva, zadejte přístupový kód.
4. Přejděte dolů a vypněte přepínač vedle položky Control Center.

Nalezení správné rovnováhy mezi pohodlím a zabezpečením je samozřejmě osobní preference, ale deaktivace Řídicího centra na obrazovce Zámek je nyní problémem, protože většina nových telefonů iPhone má funkci Face ID, což usnadňuje odemykání zařízení. 

Unknown

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení