⏰ Jen dnes extra slevy na vše! Slevový kód: VYPRODEJ

Jak odemknout iPhone s rouškou

V současné doběu mnoho lidí nosí roušky, které zakrývají jejich tváře, když jdou ven, navštěvují obchody a jiné úkoly. iPhone, který má funkci Face ID, se neodemkne, pokud je tvář uživatele zakrytá rouškou.

S ohledem na tuto skutečnost společnost Apple v systému iOS 13.5 beta zefektivnila rychlost, se kterou se přístupový kód objeví, když je detekována rouška ​​na obličeji, což usnadňuje přístup k iPhone s přístupovým kódem v případě selhání funkce Face ID.

Když tedy na domovské obrazovce přejedete prstem nahoru a odemknete ‌‌iPhone‌‌, tato akce okamžitě vyvolá rozhraní přístupového kódu, pokud je vaše tvář zakrytá rouškou, ale dokud nebude tato verze dostupná, zde je seznam vašich dalších možností.

 

Přidání alternativního vzhledu k ID obličeje?

Někteří uživatelé se pokusili přidat alternativní vzhled k Face ID, ale neúspěšně. Celkově se zdá, že zatímco se Face ID může naučit překonávat předměty jako klobouky, sluneční brýle a šátky, šance, že se Vám iPhone odemkne s rouškou je nulová. I když se vám podaří detekovat vaši maskovanou tvář, pravděpodobně to celkově sníží zabezpečení systému.

 

Jak se rychle se dostanete na obrazovku s přístupovým kódem?

Pokud používáte verzi systému iOS, která je starší než iOS 13.5, můžete se k obrazovce přístupového kódu dostat rychleji, když odemknete zařízení ‌iPhone‌. Klepněte na text FACE ID ve středu obrazovky a nemusíte čekat, až naskenuje vaši tvář a selže - budete okamžitě vyzváni k zadání hesla.

Nejlepší způsob, jak používat ‌iPhone‌ s rouškou, je samozřejmě jednoduše úplně vypnout Face ID a místo toho použít přístupový kód. Následující kroky ukazují, jak deaktivovat funkci Face ID pro odemknutí telefonu ‌iPhone‌.

 

Jak vypnout ID obličeje 

1. Spusťte aplikaci Nastavení na ‌iPhone‌.
2. Klepněte na ID obličeje a přístupový kód.
3. Po zobrazení výzvy zadejte přístupový kód.
4. V části Použít FACE ID vypněte přepínač vedle možnosti ‌odemknout iPhone a ve všech ostatních uvedených případech použití, se kterými nechcete používat FACE ID

Unknown