⏰ Jen dnes extra slevy na vše! Slevový kód: VYPRODEJ

Waze

Společnost Waze, kterou nedávno získala společnost Google, je komunitní aplikace pro mapování a navigaci, která vám poskytuje dopravní informace a dopravní upozornění v reálném čase. Jelikož je zdarma, přesná a nabitá funkcemi, je právem považována za jednu z nejlepších aplikací ve své kategorii. Ale nemyslete na Waze jako na plnohodnotnou alternativu k Mapám Google. Protože je aplikace primárně navržena pro použití za jízdy, nenajdete vestavěné žádné dopravní nebo pěší trasy. Nebudete mít ani 3D budovy ani topografická data, jako jste vy, v Mapách Google nebo Mapách Apple, ale protože Hodně neprocházím budovami, proti Waze to nebudeme počítat. Aplikaci můžete používat bez účtu, ale nastavení jednoho vám poskytne více možností, jak přispět do komunity Waze.

 

Ke stažení ZDE

Mapy a provoz
Co dělá Waze tak výkonnou aplikací, je její bohatá a neustále se aktualizující databáze informací. Jeho miliony uživatelů, kteří aktivně a pasivně přispívají bezpočtem datových bodů, společně vytvářejí přesné mapy (v našich testovacích areálech v San Francisku), na které by byl každý kartograf hrdý. Aplikace samozřejmě toto vše rozděluje do použitelných provozních údajů, které můžete vidět na obrazovce. Přesně jsou znázorněny uzávěry silnic díky rozsáhlé konstrukci a jednosměrné ulice a omezení odboček odpovídají jejich analogům skutečného světa. Pokud najdete něco jiného, ​​stačí označit problém s mapou dvěma nebo třemi klepnutími.

Jak důležitá je přesnost mapování, Wazeova ne-tajná zbraň je přesnost jejích provozních a incidentových dat. Pokud Waze řekne, že na určité silnici je dopravní zácpa, šance jsou téměř na 100% pravdivé.

Během jízdy vás bude Waze pravidelně informovat prostřednictvím vyskakovacích oken o událostech na silnici před vámi v rámci předvoleného poloměru nebo podél vybrané trasy, pokud byl stanoven cíl. Pomalý provoz, incidenty a nehody a policejní přítomnost a rychlostní kamery patří mezi možné spouštěče pro oznámení. To, že společnost Waze tato oznámení poskytne, i když nemáte vybraný cíl, zvyšuje motivaci k tomu, aby aplikace byla spuštěna vždy za volantem a na silnici; samozřejmě budete také přispívat k vylepšení mapových a dopravních údajů dostupných celé komunitě Waze.