⏰ Jen dnes extra slevy na vše! Slevový kód: VYPRODEJ

Koupě použitého Macbooku

Stejně jako použité iPhony, tak i použité MacBooky jsou často velmi lákavé pro svou příznivou cenu. Pokud však MacBook kupujeme přímo od předchozího majitele a ne z ověřených prodejen, tak je potřeba si počítač před koupí velmi důkladně zkontrolovat, jelikož stejně jako u jakéhokoliv použitého zboží, tak i u použitých MacBooků existuje spousta rizik. Sepsali jsme pro vás nejdůležitější věci, na které si při koupi použitého Macbooku dát pozor.

 

1. Vnější stav Macbooku jako oděrky a praskliny. Dále zda nechybí žádný šroub na konstrukci počítače.

2. Displej je jedna z nejdražších komponentů Macbooku a proto, byste si měli dát opravdu velký pozor, jestli někde není prasknutý, či nemá vypálený pixel.

3. Klávesnice je velmi problémová věc, kterou Apple od roku 2017 dělá a stále se mu nedaří jí udělat dobře. Kontrola každé klávesy se může zdát zdlouhavá, ale u Macbooku je nezbytná.

4. USB porty - zkontrolujte každý port, zda nabíjí a přenáší data.

5. Odhlášený icloud je poslední, ale nejdůležitější věc, kterou musíte zkontrolovat. Nikdy nekupujte MacBook, který jeho předchozí majitel neodhlásil z iCloudu, takový počítač by vám posloužil pouze jako velmi drahé těžítko.

 

Před koupí si také vždy ověřte, zda je MacBook stále v záruce. Pokud byl kupován v ČR, tak vám jako záruční list ve většině případů postačí doklad o koupi či účtenka. Pokud telefon kupovala fyzická osoba, bývá záruka na nové zařízení většinou 2 roky, pokud byl MacBook kupován firmou, tak je podle českých zákonů záruka 1 rok. Apple však na všechny své produkty poskytuje roční mezinárodní záruku.