⏰ Jen dnes extra slevy na vše! Slevový kód: VYPRODEJ

Diktování

Stačí přejít kamkoliv, kde dá zapnout klávesnice a cokoliv psát. Mohou to být klidně, již zmíněné, poznámky, ale i zprávy, Messenger, Instagram, apod. Pokud se nám zrovna nechce moc psát, můžeme kliknout na mikrofon, který máme u klávesnice. Pouze potvrdíme, že chceme povolit diktování. Teď můžeme diktovat cokoliv v jazyce, který máme nastavený jako základní (u nás nejspíše čeština). 

Mikrofon umí přeměnit i některé fráze na znak, můžeme tedy říct například: „čárka,“ a on napíše čárku. To samé můžeme dělat například u tečky, otazníku, vykřičníku, zavináči, apostrofu, lomena, apod. Stačí pouze říct znak v 1. pádě jednotného čísla.

Diktování již dnes funguje poměrně dobře a rozumí skoro všemu, co řekneme. Předem bych ale upozornil, že to neumí napsat úplně všechny znaky, například závorku zde nenapíšeme. Také budeme mít trochu problém s velkými písmeny.
Další věcí je, že nemůžeme diktovat v cizím jazyce, musíme využívat ten, který je nastavený jako základní. Pokud tedy v mobilu používáme češtinu, nemůžeme diktovat anglicky, většinou nám to napíše slova špatně.

tvrzene sklo pro iphone baner blog kryteo