⏰ Jen dnes extra slevy na vše! Slevový kód: VYPRODEJ

Apple Watch jako klíčenka na hesla

Momentálně se dost mluví o tom, že by v blízké době mělo být možné, aby se vůbec nepoužívala hesla a vše se ověřovalo přímo na našich hodinkách. Pro ty, co hodinky nemají, tak na mobilním telefonu.
Vše by vlastně fungovalo tak, že namísto zadávání hesla na webové stránce by se nám na našich Apple Watch zobrazilo upozornění, že se někdo chce přihlásit k nějaké webové stránce pod naším účtem. My bychom se ověřili za pomoci kupříkladu FaceID a pouze odkliknuli upozornění. To by vlastně bylo vše, co bychom museli udělat. V podstatě by se to dost podobalo klasickému oznámení, které známe, pokud připojíme náš iPhone k počítači. Než s ním počítač začne pracovat, musíme iPhone zapnout a odklepnout, že důvěřujeme zařízení.

K čemu by nám to vlastně bylo? Možná se to ani nezdá, ale zkusme si i sami zapřemýšlet, kolikrát jsme zapomněli naše heslo a museli jsme dlouze přemýšlet, jaké vlastně bylo, či jsme byli nuceni si jej obnovit. Navíc každý z nás využívat většinou stejná hesla, takže pokud by někdo jednou naše heslo uhodl, dostal by se kamkoliv. Tomu všemu by tato nová možnost efektivně zabránila

tvrzene sklo pro iphone baner blog kryteo