⏰ Jen dnes extra slevy na vše! Slevový kód: VYPRODEJ

🍏 Apple představil novou aplikaci Journal v aktualizaci iOS 17.2

Apple-Journal-app-2-up

Apple představuje Journal, novou aplikaci určenou k zaznamenávání každodenních okamžiků a speciálních událostí v životě. Journal, nová aplikace pro iPhone, která je dnes k dispozici, pomáhá uživatelům přemýšlet a praktikovat vděčnost prostřednictvím psaní deníkových záznamů, což bylo prokázáno jako prospěšné pro život a nápomocné i proti depresím. S Journal mohou uživatelé zachytit a zaznamenat každodenní okamžiky a speciální dny ve svém životě a přidat k nim fotografie, videa, zvukové nahrávky, údaje polohy a další, aby uchovali své vzpomínky přehledně. Pomocí technologie AI učení přímo na zařízení poskytuje soukromé, personalizované návrhy k inspiraci do záznamů do deníku a editovatelná oznámení také pomáhají uživatelům rozvíjet své psací návyky v deníku. S novým rozhraním Journaling Suggestions API mohou také třetí strany vyvíjet aplikace pro psaní do deníku a navrhovat životní momenty, o kterých by uživatelé mohli napsat. Journal a rozhraní Journaling Suggestions API jsou k dispozici s vydáním iOS 17.2.

 

Apple-Journal-app-notification

 

"Jsme nadšeni, že můžeme přinést výhody psaní deníků více lidem," řekl Bob Borchers, viceprezident pro celosvětový produktový marketing společnosti Apple. "Journal usnadňuje uchovávání bohatých a silných vzpomínek a praktikování vděčnosti tím, že inteligentně kuruje informace, které jsou osobní pro uživatele, přímo z jejich iPhone. A umožňujeme i ostatním aplikacím pro psaní deníku nabízet stejné personalizované návrhy a zachovávat nejvyšší úroveň soukromí."

Apple-Journal-app-select-items

 

Zachycení životních okamžiků

S Journal je snadné začít záznamem jednoduchého textu nebo přidáním bohatých podrobností, jako jsou fotografie, videa, polohy nebo zvukové nahrávky, pro přidání dalšího kontextu. Stejně snadno je možné přidat obsah, jako jsou novinové články, hudba nebo podcast z jiných aplikací, který lze přivést do aplikace Journal a napsat o něm. Uživatelé mohou procházet minulými záznamy, zakládat záložky nebo filtrovat podle detailů, jako jsou fotografie, cvičení, místa a další. Naplánovaná oznámení mohou pomoci udržet psaní deníku pravidelným zvykem.

Apple-Journal-app-personalized-suggestions

 

Personalizované návrhy a podněty k zamyšlení

Chytře personalizované návrhy mají za cíl pomoci uživatelům vzpomenout si a napsat o okamžiku, jako jsou nová místa, která navštívili, fotografie, které pořídili, písničky, které si poslechl, cvičení, které dokončili, a další. Návrhy založené na aktivitě uživatele zahrnují náměty k psaní, které umožňují smysluplné poznatky a denní podněty ke zpěné reflexi a pomáhají uživateli zaměřit se na vděčnost, laskavost, účel a další. Uživatel může ovliovnit typ obsahu, který se objevuje v návrzích, a může vytvořit záznam v deníku s vybranými návrhy.

Navíc vývojáři mohou pomocí nového rozhraní Journaling Suggestions API přidávat personalizované návrhy pro psaní deníku do svých aplikací, které vyzývají uživatele k záznamu o momentech tak, aby bylo zachováno soukromí a aby více lidí mohlo těžit z psaní deníku a personalizované, bezpečné zkušenosti, kterou může poskytnout pouze iPhone.

„Aplikace Journal je pro nás vzrušujícím vývojem, protože představuje výhody psaní digitálního deníku širšímu publiku a zahajuje novou kapitolu v tomto směru.“ řekl Paul Mayne, zakladatel deníkové aplikace Day One. "Rozhraní Journaling Suggestions API jsme integrovali do aplikace Day One, abychom našim uživatelům poskytli ještě bohatší zážitek, který klade soukromí na první místo, a nemůžeme se dočkat, až to vyzkouší."

 

Apple-Journal-app-edit-entry

 

Udržování osobních a soukromých záznamů v bezpečí

Journal je postaven s ohledem na soukromí. Pokud je iPhone uzamčený heslem, jsou záznamy v aplikaci Journal zašifrovány. Uživatelé mohou navíc zvolit aktivaci sekundární autentizace a uzamknout aplikaci Journal svým kódem zařízení, Face ID nebo Touch ID. Všechny záznamy v deníku jsou end-to-end zašifrovány při uložení v iCloud, takže k nim nemá přístup nikdo jiný než samotný uživatel. Návrhy pro psaní deníku jsou vytvářeny na zařízení a uživatelé si mohou vybrat, které navrhované okamžiky budou sdíleny s aplikací Journal a přidány do jejich záznamů v deníku.